Renowacja skóry

Kiedy należy wykonać renowację tapicerki?

Renowacja tapicerki skórzanej jest konieczna gdy pojawiają się nieestetyczne uszkodzenia – przetarcia, dziury, zarysowania, odbarwienia czy rozdarcia. Odpowiednie wykonanie regeneracji spowoduje, że skóra w Twoim samochodzie lub meblu zyska nowy, świeży wygląd a także przedłuży jej żywotność. 

Zalety renowacji tapicerki

Gruntowna regeneracja skóry przywróci naturalną barwę i wygląd. Nowa skóra będzie zabezpieczona przed promieniowaniem UV i wilgocią a także stanie się bardziej miękka, elastyczna i odporna na uszkodzenia i wnikanie brudu.

Renowacja skórzanej tapicerki krok po kroku

Renowacja skórzanej tapicerki powinna być wykonana kompleksowo. Można jej dokonać samodzielnie lub powierzyć specjalistom.

1

Pierwszy krok regeneracji tapicerki – oczyszczanie. W czyszczeniu sprawdzą się najlepiej profesjonalne preparaty do skór np. delikatne środki do czyszczenia Leather Cleaner oraz pianki do czyszczenia Leather Mousse. Do ciężkich wieloletnich zabrudzeń wystarczy użyć produkt czyszczący o najwyższej mocy – Leather Strong Cleaner. Należy je aplikować za pomocą charakterystycznej szczotki do tapicerki z miękkim włosiem.

2

Drugim krokiem jest usuniecie starych wykończeń (starej farby i starej warstwy lakieru) ze skóry za pomocą Leather Preparer z użyciem bawełnianej szmatki albo pada szlifującego. Takie działanie pozwoli wygładzić oraz i nieco zmatowić skórzaną powierzchnię, co poprawi przyczepność kolejnych warstw.

3

Trzeci krok to odtłuszczenie skóry. Odtłuszczenie polega na nałożeniu specjalnych odtłuszczaczy np. Leather Alcohol Cleaner używając do tego bawełnianych ściereczek, które nie pozostawią po sobie włókien.

4

Czwartym krokiem naprawy tapicerki skórzanej jest wypełnianie ubytków. Po długotrwałej eksploatacji na skórze pojawią się widoczne wady. Należy wypełnić i wygładzić wszelkie pęknięcia i ubytki. Przyda Ci się do tego specjalny wypełniacz do skór Leather Filler. Nakładamy go na ubytek za pomocą szpachelki. Gdy pasta wyschnie, należy ją dokładnie przeszlifować papierkiem ściernym. W razie konieczności czynność powtórzyć. Do większych powierzchni z płytkimi ubytkami używamy elastycznej pasty Leather Flexi Filler, której szlifować nie wolno.

Uwaga! Jeśli skóra jest poważnie wytarta, że na jej powierzchni pojawił się tak zwany meszek i widoczne są włókna to należy wykorzystać Leather Binder – spoiwo do łączenia i wzmacniania włókien skóry.

5

Piąty krok naprawy skórzanej tapicerki samochodowej to przygotowanie gruntu pod farbę. Do tego celu powinno się użyć Athesion Promotor (tzw. promotor przyczepności) z dodatkiem 5% Cross Linker (utrwalacz/utwardzacz, szybo schnący, który poprawi przyczepność farby do skóry). Taką mieszankę nanosimy na skórę za pomocą gąbki. Produkt jest aktywowany ciepłem, dlatego niezbędne jest użycie przez kilka minut specjalnej opalarki lub suszarki. Mieszanka należy zużyć maksymalnie w ciągu 6 godzin.

6

Szósty krok naprawy skórzanej tapicerki samochodowej to koloryzacja. Jednym z najważniejszych etapów renowacji skóry jest farbowanie jej powierzchni. Dobierz odpowiednią farbę Leather Colourant następnie dokładnie ją wymieszaj.

Na tapicerce w naprawianym miejscu należy nałożyć kilka cienkich warstw farby (najlepiej 3-4) – tyle zazwyczaj wystarcza, by uzyskać efekt pełnego pokrycia. Po nałożeniu pojedynczej warstwy należy chwilę odczekać do jej wyschnięcia lub przyspieszyć proces schnięcia za pomocą suszarki lub opalarki. Przy naprawie powierzchni mocno eksploatowanych można dodać 5% Leather Cross Linker do Leather Colourant.

7

Siódmy i ostatni krok renowacji tapicerki skórzanej to zabezpieczenie skóry. Top Coat – to lakier, który skutecznie zabezpieczy skórę i stworzy ochronną powłokę, a tym samym znacząco wydłuży żywotność farby, ochroni przed wnikaniem brudu, ścieraniem czy promieniowaniem UV. Przy naprawie powierzchni mocno eksploatowanych można dodać 5% Leather Cross Linker do Leather Top Coat.

Gotowe!

Przed konserwacją lub czyszczeniem skóry odczekaj 5 dni.

Renowacja kierownic

Skórzana kierownica samochodowa jest narażona na uszkodzenia dużo bardziej niż inne elementy tapicerki. Siła tarcia w połączeniu z potem dłoni to w dłuższej perspektywie bezlitosna siła, która prowadzi do zarysowań, odbarwień i przetarć skóry. Skóra ma jednak ogromną zaletę – przy pomocy kilku wysokiej jakości produktów można samodzielnie zregenerować kolor i strukturę skóry w bardzo szybkim czasie. Leather Steering Wheel Restoration Kit oraz Leather Steering Wheel Care And Repair Kit to profesjonalne zestawy do renowacji kierownic. Będziesz zaskoczony prostym sposobem użycia, spektakularnym efektem i trwałością swojej renowacji.

Shopping Cart